Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie zwalnia tempa. Lider Metalkas 2. Ekstraligi pewnie wygrała wyjazdowe starcie z Polonia Piła, potwierdzając, że w tym sezonie jest jednym z głównych kandydatów do awansu.
Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!Choć bydgoszczanie od początku kontrolowali przebieg meczu, po zawodach więcej niż o wyniku mówiło się o fatalnym stanie pilskiego toru.
Spotkanie od pierwszych biegów układało się pod dyktando gości. Już inauguracyjna gonitwa zakończyła się zwycięstwem pary Kai Huckenbeck – Szymon Woźniak 4:2, a po pierwszej serii Abramczyk Polonia prowadziła aż 18:5. Kluczowy okazał się czwarty wyścig, zakończony wynikiem 5:0 dla bydgoszczan po upadkach Kacpra Teski i Norberta Kościucha, którzy zostali wykluczeni.
Bydgoszczanie imponowali przede wszystkim szybkością spod taśmy i spokojem na niezwykle trudnej nawierzchni. Gospodarze, którzy wcześniej potrafili zaskoczyć wysokim zwycięstwem nad Ostrowem, tym razem byli bezradni wobec dobrze dysponowanego lidera tabeli.
Niestety, ponownie głównym tematem zawodów w Pile były warunki torowe. Już w pierwszej części meczu groźnie upadali zawodnicy obu drużyn. Szczególnie niebezpiecznie wyglądał wypadek Kacpra Andrzejewskiego w siódmym biegu. Junior Abramczyk Polonii po kontakcie z rywalami z impetem wyleciał motocyklem poza bandę i trafił do karetki. Na szczęście szybko wrócił do parku maszyn, a w powtórce zdobył nawet cenny punkt.
Po meczu zawodnicy bydgoskiej drużyny nie ukrywali frustracji stanem nawierzchni. Maksymilian Pawełczak przyznał wprost, że momentami bardziej walczył z motocyklem i koleinami niż z rywalami.
– Czułem się jak na motocrossie. Nawet jadąc na prowadzeniu modliłem się tylko, żeby dojechać do mety – mówił junior Abramczyk Polonii na antenie Canal+.
Wtórował mu kapitan zespołu Szymon Woźniak, który podkreślał, że w Pile można przygotować dobry tor do ścigania, ale tym razem warunki były po prostu niebezpieczne. Zawodnicy zwracali uwagę przede wszystkim na ogromne koleiny wychodzące od środka łuku aż po wyjście z zakrętu.
Mimo trudnych warunków bydgoszczanie konsekwentnie powiększali przewagę. Po jedenastym biegu i podwójnym zwycięstwie pary Aleksandr Łoktajew – Szymon Woźniak było już jasne, że goście wrócą do domu z kompletem punktów. Przed wyścigami nominowanymi prowadzili 51:26 i losy meczu były rozstrzygnięte.
Pilanie mieli jedynie pojedyncze przebłyski, jak drużynowe zwycięstwo w dziesiątej gonitwie, ale zabrakło argumentów, by realnie zagrozić rozpędzonej Abramczyk Polonii. Goście przypieczętowali dominację w końcówce spotkania, a w piętnastym biegu kapitalny pokaz jazdy dali Krzysztof Buczkowski i Aleksandr Łoktajew.
W cieniu sportowej rywalizacji odbyło się również wyjątkowe pożegnanie Jarosława Hampela. Legendarny zawodnik przed prezentacją odbył rundę honorową i podziękował kibicom w Pile – miejscu, gdzie rozpoczynał swoją ligową karierę.
Abramczyk Polonia pozostaje niepokonana i z meczu na mecz coraz wyraźniej pokazuje, że cel na ten sezon jest tylko jeden – walka o powrót do PGE Ekstraligi.
Punktacja:
Polonia Piła – 31 pkt.
9. Benjamin Basso – 4 (2,2,0,0,0)
10. Norbert Kościuch – 7 (w,0,3,1,3)
11. Adrian Cyfer – 8 (0,1,3,1,1,2)
12. William Drejer – 2 (1,0,1,-)
13. Matias Nielsen – 5 (0,0,2,3,0)
14. Kacper Teska – 0 (0,w,-)
15. Tobiasz Jakub Musielak – 5 (2,3,u,0)
16. Emil Maroszek – ns
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 58 pkt.
1. Szymon Woźniak – 8+2 (1,2,1*,2*,2)
2. Adam Putkowski – ns (-,-,-,-,-)
3. Kai Huckenbeck – 7 (3,3,1,w)
4. Aleksandr Łoktajew – 11+1 (2,2*,3,3,1)
5. Krzysztof Buczkowski – 12+1 (2*,3,2,2,3)
6. Maksymilian Pawełczak – 7+1 (3,3,0,1*)
7. Kacper Andrzejewski – 4+1 (1,1,2*)
8. Wiktor Przyjemski – 9+1 (3,1*,2,3)
Bieg po biegu:
1. (63,19) Huckenbeck, Basso, Woźniak, Cyfer – 2:4 – (2:4)
2. (62,28) Pawełczak, Musielak, Andrzejewski, Teska – 2:4 – (4:8)
3. (63,43) Przyjemski, Buczkowski, Drejer, Nielsen – 1:5 – (5:13)
4. (64,68) Pawełczak, Łoktajew, Kościuch (w), Teska (w) – 0:5 – (5:18)
5. (63,31) Huckenbeck, Łoktajew, Cyfer, Drejer – 1:5 – (6:23)
6. (63,72) Musielak, Woźniak, Przyjemski, Nielsen – 3:3 – (9:26)
7. (63,85) Buczkowski, Basso, Andrzejewski, Kościuch – 2:4 – (11:30)
8. (64,46) Łoktajew, Nielsen, Huckenbeck, Musielak (u) – 2:4 – (13:34)
9. (63,03) Kościuch, Przyjemski, Woźniak, Basso – 3:3 – (16:37)
10. (63,40) Cyfer, Buczkowski, Drejer, Pawełczak – 4:2 – (20:39)
11. (64,43) Łoktajew, Woźniak, Cyfer, Basso – 1:5 – (21:44)
12. (64,87) Przyjemski, Andrzejewski, Cyfer, Musielak – 1:5 – (22:49)
13. (63,91) Nielsen, Buczkowski, Kościuch, Huckenbeck (w) – 4:2 – (26:51)
14. (64,22) Kościuch, Woźniak, Pawełczak, Basso – 3:3 – (29:54)
15. (64,07) Buczkowski, Cyfer, Łoktajew, Nielsen – 2:4 – (31:58)
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Paweł Stangret
Zestaw startowy: II
NCD: 62,28 sek. – uzyskał Maksymilian Pawełczak (Bydgoszcz) w biegu 2.
Stanisław Gazda
Fot. Jakub Barański.
