Konsultanci

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania nowym konsultantom wojewódzkim w ochronie zdrowia. Wojewoda kujawsko-pomorski powołał dziewięciu specjalistów, którzy będą pełnić funkcję doradczą, opiniodawczą i kontrolną w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w regionie.

Nowo powołani konsultanci wojewódzcy będą reprezentować wojewodę w swoich specjalizacjach, analizować jakość i dostępność świadczeń medycznych oraz formułować rekomendacje dotyczące rozwoju opieki zdrowotnej. Ich działania obejmą również współpracę z administracją rządową, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Wojewoda podkreślił znaczenie pracy konsultantów dla systemu ochrony zdrowia, a także ogłosił, że po raz pierwszy powołano konsultanta w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. „Jest to bardzo ważna dziedzina, której znaczenie niestety wciąż rośnie. Musimy nadążać za tym, co się dzieje, dlatego cieszę się, że Minister Zdrowia podjęła decyzję o utworzeniu tej funkcji w naszym województwie” – powiedział.

Zobowiązanie do poprawy systemu zdrowia

W imieniu powołanych konsultantów głos zabrał prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii. „Będziemy ze wszystkich sił dążyć do poprawy systemu zdrowia. Pełnimy funkcję doradczą i kontrolną, aby zapewnić najwyższą jakość opieki pacjentom w naszym regionie” – zapewnił.

Lista powołanych konsultantów

Przedłużenie kadencji otrzymali:

  • prof. dr hab. n. med. Maria Kłopocka (gastroenterologia),
  • prof. dr hab. n. med. Olga Haus (genetyka kliniczna),
  • dr hab. n. med. Lech Anisimowicz, prof. UMK (kardiochirurgia),
  • prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz (psychiatria),
  • prof. dr hab. n. med. Jacek Klawe (zdrowie publiczne).

Nowo powołani konsultanci:

  • dr Martyna Janicka (psychologia kliniczna),
  • mgr Anna Kapusta (psychoterapia dzieci i młodzieży),
  • prof. dr hab. n. med. Jacek Szeliga (chirurgia ogólna),
  • dr hab. n. med. Maciej Socha, prof. UMK (perinatologia).

Powołani specjaliści będą sprawować swoje funkcje przez kolejną pięcioletnią kadencję. Ich zadaniem jest nie tylko monitorowanie i analiza systemu ochrony zdrowia, ale także dążenie do jego usprawnienia w trosce o pacjentów województwa kujawsko-pomorskiego.

(gaz)

Fot.: Nadesłane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *